Yeni Dönem Bekçi Alımı İçin İçişleri Bakanlığından Açıklama Yapıldı


Advertisements

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bekçi alımı hakkında açıklamalar yapıldı. Söz konusu açıklamada bekçi alımı ilanı tarihi için değerlendirmelerde bulunularak yeni dönem bekçi alımına ilişkin çeşitli ifadeler kullanıldı.

Yeni dönem bekçi alımı hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Polis Akademisi Başkanlığının 2020 yılı bekçi alım ilanı için geri sayım devam ederken il, ilçe ve köylere bekçi alımı bekleyen adaylar için İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  bekçi alımına ilişkin bazı bilgiler verildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı  bekçi alımı hakkında yaptığı açıklamalarında bekçi alımının daha önce en az ilkokul mezunu adaylar arasından yapıldığını , ancak 2016 yılı sonrası yapılan bekçi alımlarında mezuniyetin liseye çıkarıldığını ifade etti.

Bunun yanı sıra Çataklı bekçilikle ilgili önceden ilkokul mezuniyetinin yeterli olduğunu ancak 2016 yılından sonra yapılan alımlarda lise mezuniyeti olduğunu ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yeni dönem bekçi alımı hakkında İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı’nın açıklamaları şöyle oldu:

“Bekçilikle ilgili önceden ilkokul mezunu yeterliydi. Ama 2016 yılından sonra yaptığımız alımlarda, Bu 2016 dan sonra aldığımız 19 bin 706 ‘nın yüzde 60 ‘ı lise mezunu , yüzde 15.91 ‘ü yüksekokul mezunu , kalanı ise lisans ve ön lisans mezunu istihdam ettik.

Advertisements

BEKÇİ ALIM İLANI GECİKECEK

İsmail Çataklı yaptığı açıklamalarının devamında 30 bin bekçi alımı için planlama yaptıklarını , alımların 2016 yılından beri yapılarak tamamlandığını belirterek yeni dönem bekçi alımı hakkında 30 bin alımın sona ermesinin ardından yeni bekçi alımı için planlamanın henüz yapılmadığını belirtti. Bu bağlamda bekçi alım ilanının gecikeceği ifade edildi.

Advertisements

Açıklamada bekçi alımı için bir tarih verilmedi. Planlama için çalışmalar henüz başlamadı ancak herhangi bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Advertisements

Like it? Share with your friends!

102
100 shares, 102 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
20
Nefret
Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
40
Başarısız
Eğlence Eğlence
33
Eğlence
Ablak Ablak
26
Ablak
Aşk Aşk
6
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
60
Aman Tanrım
Kazanmak Kazanmak
40
Kazanmak
gercektenmi

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Bir İçerik Şekli Seçin
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru.
Diğer Bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı
Tugay ÖZBİLGİÇ Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj