AA’nın İdlib’de çektiği kareler yardım kampanyasına ilham verdi

Çatışma bölgelerindeki insanların mağduriyetini duyurmak için multimedya içerikler hazırlayan "Human Movie Team" gönüllüleri, AA muhabirinin İdlib'deki insani dramı yansıtan fotoğraf karelerinden etkilenip çocuklar için yardım kampanyası başlattı. - Anadolu Ajansı


Advertisements

Ankara

Dünyanın farklı coğrafyalarında, özellikle çatışma bölgelerindeki insanların mağduriyetini daha fazla insana duyurmak için multimedya içerikler hazırlayan “Human Movie Team” gönüllüleri, AA muhabirinin İdlib‘deki insani dramı yansıtan fotoğraf karelerinden etkilenip çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Esed rejimi ve Rusya’nın saldırılarından kaçan yüz binlerce kişinin sığındığı çadır kamplarda zor şartlar altında yaşamını sürdüren siviller, ağırlaşan kış koşullarında hayata tutunmaya çalışıyor.

Advertisements

İdlibli sivillerin yaşadığı insani dramı görüntülemek için çekim yapan AA foto muhabirinin fotoğraflarını gören Human Movie Team gönüllüleri, soğukta üşüyen çocukların ayaklarını ısıtmak için harekete geçti.

AA’nın fotoğraflarını sosyal medyada görüp çok etkilendiğini belirten Human Movie Team gönüllüsü Merve Verim, “Yıllardır devam eden savaştan en çok çocuklar etkileniyor. Onların durumunu fotoğraflardan gördükten sonra bir şeyler yapmadan duramazdık.” dedi.

Hedeflerinin, çocuklara 10 bin çizme ve 10 bin çorap göndermek olduğunu kaydeden Verim, “Günümüzde sosyal medyayı iyilik için kullanmak mümkün. Biz de herkesi ‘Onlar üşürken biz ısınamıyoruz’ sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasının bir parçası olmaya ve çocuklar için bir şeyler yapmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Advertisements

Yardım kampanyasının 15 Şubat’a kadar süreceğini bildiren Verim, kampanyaya destek olmak isteyenlerin sosyal medya hesaplarındaki bilgilerden kendilerine ulaşabileceğini, banka hesabı veya SMS yoluyla yardımda bulunabileceğini dile getirdi.

Advertisements

Like it? Share with your friends!

88
86 shares, 88 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
33
Nefret
Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Başarısız Başarısız
53
Başarısız
Eğlence Eğlence
46
Eğlence
Ablak Ablak
40
Ablak
Aşk Aşk
20
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Kazanmak Kazanmak
53
Kazanmak
gercektenmi

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 15 =

Yorumlar

Yorumlar

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Bir İçerik Şekli Seçin
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru.
Diğer Bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı
Tugay ÖZBİLGİÇ Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj Haber Metraj